Aby zapewnić jak najlepszą jakość sieci, przy optymalnej alokacji zasobów, uwzględniamy specyfikę rynków lokalnych. W dużych miastach skupiamy się na zwiększeniu zasięgu sieci światłowodowej, zaś na słabiej zaludnionych obszarach zasadniczą opcją dostępu do internetu pozostają łącza miedziane, uzupełnione o technologie mobilne. Selektywnie, rozwój zasięgu sieci światłowodowej jest też realizowany w mniejszych miejscowościach oraz w obszarach wokół dużych aglomeracji (w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa). Rozbudowa łączy światłowodowych dotyczy coraz częściej domów jednorodzinnych, choć w dalszym ciągu jest zdominowana przez budownictwo wielorodzinne. Na koniec 2021 roku w zasięgu naszego światłowodu znajdowało się 5,9 mln gospodarstw domowych w 211 miastach.
Do zwiększania zasięgu naszych usług światłowodowych przyczynia się także w dużym stopniu współpraca z innymi operatorami. Dzięki takiemu podejściu, gdzie taka współpraca jest możliwa, unikamy nieekonomicznego dublowania sieci światłowodowych. Jeżeli istniejąca infrastruktura spełnia gwarantowane przez Orange standardy, to w pierwszej kolejności staramy się z niej skorzystać.
Usługi mobilne Orange Polska są świadczone poprzez prawie 12 tys. stacji bazowych. Ponad 99% z nich obsługuje przesył danych w technologii 4G LTE, zapewniając pokrycie na poziomie blisko 100% populacji i 98% terytorium Polski. Ponadto, w odpowiedzi na rosnący popyt na szybki dostęp do internetu, Orange Polska sukcesywnie zwiększa liczbę stacji bazowych umożliwiających agregację pasma w technologii 4G+, co zwiększa dostępną przepustowość.